Přijímací zkoušky

Přijímací zkoušky na školní rok 2024/2025

Hudební obor 23. a 24. května 2024

Výtvarný obor 30. května 2024

Do tanečního oboru nepřijímáme na školní rok 2024/25 žádné nové uchazeče.

Ve všech oborech přijímáme děti od 5 let věku do přípravného studia, od 7 let do základního studia.
Do EHV (experimentální hudební výchova) i děti mladší.

PŘIHLÁŠKA.PNG

Co je třeba k přihlášení:

1. Vyplňte online přihlášku a rezervujte si termín přijímací zkoušky. Odeslaná přihláška bude předložena zákonnému zástupci k podpisu před talentovou zkouškou.
    Hudební obor: přihlašujete-li dítě na dva nástroje, vyplňte jen jednu přihlášku a rezervujte jen jeden termín zkoušky. Druhý nástroj napište do poznámky.
  2. Přečtěte si informace o požadavcích ke zkoušce a jejím průběhu ZDE.
  3. Dostavte se k přijímací zkoušce ve vámi vybraném termínu. Doporučujeme, abyste si vybraný termín zapsali, další pozvánky již nerozesíláme.

Důležité informace:

• Bez vyplněné online přihlášky nemůže být uchazeč připuštěn k talentové zkoušce.
  • Uzávěrka přijímání přihlášek je 21. 5. 2024. Pokud tento termín nestihnete, nebo bude již rezervační systém zaplněn, vyplňte přihlášku a my Vás v případě volné kapacity budeme informovat o termínu dodatečné zkoušky.
  • Uchazeči jsou přijímáni dle výsledku talentové zkoušky do naplnění kapacity školy v jednotlivých oborech a studijních zaměřeních.
  • Nemůže-li se přihlášený uchazeč k talentové zkoušce dostavit, oznamte, prosím, tuto skutečnost předem v kanceláři školy nebo na reditelka@zus-universum.cz.
  • Zájemci o hru na klavír: je třeba mít doma klavír, příp. kvalitní digitální piano. Elektrické klávesy klavír nenahradí, hra i výuka jsou odlišné.
  • Výtvarný obor vyučujeme pouze v hlavní budově v Řečkovicích.
  • Hudební obor
    • Řečkovice: hra na klavír, EKN (el. klávesy), akordeon, housle, violu, violoncello, kytaru, el. kytaru, zobcovou flétnu, příčnou flétnu, klarinet, saxofon, zpěv a skladbu.
    • Jinačovice: hra na klavír, housle, zobcovou flétnu, příčnou flétnu a kytaru.
    • Plovdivská: hra na housle, violu, kontrabas, klavír, kytaru, zobcovou flétnu a trombon. V případě dostatečného zájmu rozšíříme o basovou kytaru.
    • Soběšice: hra na klavír, zobcovou flétnu, housle a kytaru.
    • V případě dostatečného zájmu jsme schopni zajistit i výuku dalších nástrojů.

UPOZORNĚNÍ pro uchazeče o výuku na Plovdivské: s ohledem na omezený počet volných učeben nebudeme pravděpodobně moci rozšiřovat výuku v budově WZŠ o další dny a budeme nabízet individuální výuku hry na nástroje i v hlavní budově v Řečkovicích.

Rozhodnutí o přijetí/nepřijetí bude zákonným zástupcům oznámeno e-mailem nejpozději do konce školního roku.

Uchazeč, který vykonal úspěšně přijímací zkoušku, ale nemohl být přijat z kapacitních důvodů, se stává náhradníkem. Často se v průběhu letních prázdnin i začátku září ještě místa uvolní.

Těšíme se na vás!